17/01/07
Suada Sherifaj, miss albania 2005

Suada Sherifaj, më e reja e miss-eve, u zgjodh si bukuroshja shqiptare 2005 në moshën 17-vjeçare. E lindur në Vlorë ajo ishte një basketbolliste profesioniste në momentin që mori kurorën e bukurisë shqiptare. Por vajzës vlonjate kurora s'i ka ardhur në momentin e duhur, sepse tradita e miseve tashmë kishte filluar të mos kishte shkëlqimin e rëndësinë e dikurshme, duke arritur deri aty sa në konkursin "Miss Universe" në vendin e saj të dërgohej një konkurrente tjetër, e cila ishte Eralda Hitaj dhe nuk mbante kurorën e "Miss Albania"-s. Suada Sherifi tashmë do të ishte një miss më shumë në listën e konkurseve të përvitshme. Tashmë magjia e spektakleve të viteve të para ishte fashitur. "Miss Albania" s'ishte më një risi, vajzat e bukura që synonin spektaklin e ekranin nuk kishin frikë të ekspozoheshin në mënyra të ndryshme pa pasur nevojë të synonin një kurorë bukurie për t'iu dhënë mundësia të afirmoheshin.

Etichette: ,

 
Postuar ngaAurel Mucaj at 10:05 | Permalink |


0 Comments: