17/01/07
Denisa Kola, miss albania 2002

Kur u kurorëzua si "Miss Albania 2002" u cilësua si një vajzë me bukuri fisnike e mjaft inteligjente. Nuk synoi të "pushtonte" ekranet televizive dhe as impenjimet artistike në fushën e spektaklit e televizionit. Kjo sepse ajo vazhdonte të ndihej komode me atë çka kishte zgjedhur që përpara se të shpallej miss, pra me studimet e saj në Fakultetin Ekonomik dhe ambiciet për t'u bërë një biznesmene e zonja. Por kurora gjithsesi do t'i jepte një dorë. Kurora i dha mundësinë që të merrte pjesë në "Miss World 2003", ku do të konkurronte krahas bukurosheve nga mbarë bota. E pastaj ishte ajo që i dha një dorë bukurisë shqiptare duke u zgjedhur si "Miss inteligjenca" në këtë konkurs bukurie, çka i dha asaj një bursë studimi për në SHBA.

Etichette: ,

 
Postuar ngaAurel Mucaj at 10:00 | Permalink |


3 Comments: