17/01/07
Venera Mustafa, miss albania 1999

Venera Mustafaj, u shpall fituese e bukurisë mbarëshqiptare në "Miss Albania 1999". 19-vjeçarja nga Kosova u gjend pas kësaj në faqet e mediave të huaja kur komentohej se në zjarrin e luftës u sfidua e keqja dhe fitoi e bukura. Sidoqoftë, Venera Mustafa nuk do të qëndronte për shumë gjatë në ekranet televizive. Do të shfaqej disa herë pas kurorëzimit të saj për të "humbur" më pas. Mbase dhe konkurrimi në një spektakël bukurie ishte krejt i rastësishëm për të, duke qenë se menjëherë pas fitores mamaja e saj, poetja dhe piktorja, Muradije Ramiqi, u shpreh se s'e mendonte ndonjëherë se e bija mund të konkurronte në një konkurs bukurie.

Etichette: ,

 
Postuar ngaAurel Mucaj at 09:41 | Permalink |


0 Comments: