17/01/07
Anisa Kospiri, miss albania 2001

Anisa Kospiri u shpall "Miss Albania 2001", duke sjellë me vete një risi. Së bashku me të do të shpallej dhe mister-i i parë shqiptar që u zgjodh Olit Xhezo. Anisa Kospiri, një bukuri paksa ndryshe nga ato që kishin marrë kurorën para saj, me një pamje më pak mesdhetare dhe e cilësuar me sharm e finesë do të bëhej miss-i i parë që do të përzgjidhej në dhjetëshen e dhjetë të më të bukurave të botës në konkursin "Miss Globe 2002". Atëherë studente gjermanishteje, Anisa Kospiri do të shfaqej në ekranet televizive përgjithësisht si e ftuar, ndërkohë që do të nisej jashtë Shqipërisë me studime.

Etichette: ,

 
Postuar ngaAurel Mucaj at 09:59 | Permalink |


1 Comments:


  • At 31/3/07 10:10 PM, Anonymous Anonimo

    oo trunga lol kjo ka konkuruar ne miss universe ca mis globi me thoni ju mua more haha

    syte i ka teper te bukur anisa buzeqeshjen dhe ka shume personalitet keto e ben te ishte nje nga 10 me te bukurat a miss universe 2002