17/01/07
Eriona Ibro, miss shqiperia 2003Para se te lexoni kete artikull kisha deshire te thoja 2 fjale per nje Miss qe e kam njohur personalisht. Eriona Ibro, miss shqiperia 2003, nje vajze shume serioze dhe e shume e bukur, e cila fatkeqsisht nuk ka bere karriere sepse siç me tha ne Boten e Spektaklit karrierre bejen vetem "ATO", madje kur shkoi ne konkurrim organizuesja Vera Grabocka i kerkoi 2 milion leke, ajo nuk i dha por per fat Vera Grabocka u hoq dhe me vone e therriten perseri. Tani eshte e fejuar me nje djale nga Vlora dhe vazhdon studimet per Ekonomik


Kur u kurorëzua në vitin 2003 si "Miss Shqipëria" në kalanë e Lëkursit, Eriona Ibraj u cilësua si një bukuri ujë e sapun. Studentja e Ekonomikut u shfaq shumë e përmbajtur dhe inteligjente në pyetje-përgjigjet e jurisë. Vajza e dalë nga kolegji "Mehmet Akif" do të vazhdonte të kujtohej si "Miss Shqipëria 2003", por si shumë prej miss-eve të tjera nuk do të zgjidhte për të qenë pjesë e showbiz-it, por do të vazhdonte në rrugën e saj larg syve të publikut.

Etichette: ,

 
Postuar ngaAurel Mucaj at 10:33 | Permalink |


1 Comments: